CHP Kemalpaşa’da bayrak değişimi yaptı CHP Kemalpaşa’da bayrak değişimi yaptı


Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, "Dezavantajlı Öğrenciler İçin Sürdürülebilir Girişimcilik Duygusu ve Yeterliliklerin Geliştirilmesi" projesi 72.640,00 euro hibe desteği almaya hak kazandı.
Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acari Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan; Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Çekya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Slovakya ülkelerinden Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü de içerisinde yer aldığı ortakların bulunduğu "Dezavantajlı Öğrenciler İçin Sürdürülebilir Girişimcilik Duygusu ve Yeterliliklerin Geliştirilmesi" SIEC ERASMUS+(KA2) projesi ÇEKYA Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazandığı duyurdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Fahri acar hibe desteğine yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“72.640,00 Euro hibe destekli ve 2 yıl boyunca devam edecek proje kapsamında öğrencilerin; inisiyatif alabilme duygusu pekişecek, proje yapma konusunda istekli olma, eylem odaklı düşünme, fikirlerin gerçeğe dönüşebileceği duygusunu edinme ve edinilen bilgiyi hayata geçirebilme yeterliliklerine sahip olacaklardır. Böylece sosyal açıdan kendilerine değer katan sosyal vatandaş olma yetkinliklerini artırabileceklerdir. Desteklenen Proje kapsamına dahil olan öğretmenlerimiz yüksek kaliteli öğretme, öğretim, öğrenme ve gençlik çalışmalarına yol açan yenilikçi deneyimler, kurumsal modernleşme ve sosyal yenilikçiliği geliştirmek, uygulamak ve/veya transfer etmek için kurumlara etkin bir birlikte çalışma fırsatı kazanacaklardır.” dedi.
Kadir Yılmaz