İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar başkanlığında 15 Mart Çarşamba günü saat 13.00’te İlçe Millî Eğitim Müdürleri, 14.00’te ildeki ortaokul müdürleri, 15.00’te ise ildeki lise müdürleri ile çevrim içi toplantılar gerçekleştirildi.

Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizin etkilendiği deprem felâketinin ardından bölgedeki hayatın normale dönmesi için Artvin olarak üstümüze düşen görevler ve yapılacak çalışmaları toplantılarda değerlendiren Acar “Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlarımız ile bölgeye desteklerimizi sürdürdük. Bu desteklerin sürekliliğini sağlamak için aynı gayretle çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

335845072_910687963392252_502581

Valiliğin öncülüğünde oluşturulan Artvin Gönül Bağı Platformunun ilde başlatmış olduğu “Sofraya Bir Tabak da Sen Koy” adlı yardım kampanyasının bu manada önemli bir çalışma olduğunun altını çizen Acar, bölgedeki vatandaşlar normal hayata dönene kadar bu kampanya sayesinde ilden bölgeye gidecek  yardımların sürekli hale gelmesinin sağlanacağını ifade etti.

LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, başarıyı arttırmaya yönelik faaliyetler, deprem bölgesinden gelen misafir öğrencilerimize yönelik ilimizde yürütülen çalışmalar ve diğer eğitim öğretim gündemine ilişkin değerlendirmelerin ardından toplantılar sona erdi.

Kaymakam Çelik’e ziyaret Kaymakam Çelik’e ziyaret

Milli Eğitim Müdürlüğü