Patili dostlar için kulübe yapıldı Patili dostlar için kulübe yapıldı


Meral Akşener Borçka ziyareti sırasında verdiği tablet sözünü tuttu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Artvin ziyareti kapsamında uğradığı Borçka’da bazı vatandaşlara çocuklarının eğitimi için tablet sözü vermişti. Akşener eğitimine katkıda bulunmak için verdiği tablet sözünü yerine getirdi, tabletleri sahiplerine ulaştırdı.
Meral Akşener Borçka ziyareti sırasında vatandaşlarla ve esnafla bir araya gelmişti. Sohbet ettiği bazı kişilere uzaktan eğitimde tableti olup olmadığını da soran Akşener çocukların eğitimine katkıda bulunmak için tablet göndereceği sözünü vermişti. Akşener, Elif Uçan, Hatice Tonyalıoğlu ve Tuna Öner’in çocuklarına tabletlerini ulaştırdı.
İYİ Parti il Başkanı Kemalettin Akgök tabletleri sahiplerine iletti. Genel Başkan Meral Akşener’in eğitime verdiği önemi dile getiren İl Başkanı Akgök, “Genel başkanın gönderdiği ufakta olsa bu hediyeleri sahiplerine teslim ettik. Çok sevindiler sayın genel başkanımıza çok teşekkür ediyoruz sağ olsun eğitim konusunda çok duyarlı. Pandemide çocukların eğitimi uzaktan internetten devam etti. Fırsat eşitsizliği olduğu için birçok öğrencinin derslere aktif katılamadığını biliyoruz. Genel Başkanımız eğitime çok önem veriyor bu nedenle çocuklarımıza tablet gönderdi. İnşallah çocukların eğitimlerine faydamız olmuştur” dedi.
Üniversite kazanan kızı için tablet isteyen Hatice Tonyalıoğlu, “18 yaşında kızım var tableti olmasını çok istiyordu. 3 tane okuyan öğrencim var bu tablete çok ihtiyacımız vardı kendisinden Allah razı olsun kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Tuna Öner, 3 öğrencisi olduğunu belirterek çocuklarının pandemi sürecinde bazen eğitimden mahrum kaldığını aktardı, “Akşener’in esnaf ziyareti sırasında bir ayakkabıcıda denk geldik sohbet ettik. Kaç çocuğum olduğunu sordu tabletleri olup olmadığını sordu yok deyince hediye etmek istedi. Sağ olsun hediyeyi de gönderdi. Pandemi sürecinde uzaktan devam eden okul bizi çok zorladı. 3 çocuk aynı anda derse girmek zorunda telefonla girmekten başka şansları yok biri girince diğerlerinin dersi aksadı. 3 çocuğa da tablet almak bu devirde çok zor” diye konuştu.
Gürkan Kavasoğlu