Kemalpaşa’da sosyalleşmek için seçenek yok Kemalpaşa’da sosyalleşmek için seçenek yok


26 Ağustos 2020 tarihinde kurulan Doğru Parti, Artvin’de teşkilatlanma için adım attı.
Doğru Parti Kurucu ve Rize İl Başkanı Eyüp Demir, Artvin’de kuruluş amaçları hakkında bilgi vererek “Bizim ilk amacımız Artvin'de Doğru Parti'yi kurmak. Doğru Parti’yi kurarken de tabii ki doğru iş yapmak, doğru insanlarla buluşmak.” dedi.
Türkiye’de gerçek anlamda bir milli muhalefet partisi olmadığını düşündükleri için kurduklarını söyleyen Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, “Parti kurmadan önce bizim Çoban Ateşi Hareketi dediğimiz sivil platformumuz vardı. Bu platform, Ak partinin icraatlarından, gidişatından, ülkenin geldiği noktadan memnun olmayan insanların çıkış yolu aradığı ortamda kuruldu. Kurtuluş savaşı döneminde Anadolu’da oluşturulan Çoban Ateşi Hareketinden esinlenerek partimizi kurduk. Bu kadar parti varken neden bir parti kurduk, sivil platformda kalsaydık daha mı iyi olurdu bunun da tartışmasını yaptık. Şunu gördük Türkiye’de gerçek anlamda bir milli muhalefet partisi yok. Başı ayakları gövdesi Türk halkından Türkiye’nin içinden ve hiçbir üst akla bağlı olmayan hiçbir emperyalist güce bağlı olmayan parti yaratmak istedik. Ne genel başkanımızın ne benim siyasetten hiçbir maddi beklentimiz yok. Gençlerin ülkeden ümidi yoktu. Sorduğumuz 10 gençten 7’si ülkeden gitmek istiyor. Bu çok kötü düşündürücü orandır. Bu oranı, gidişatı değiştirmek için bir partiye ihtiyaç vardı. İnsanların güvenebileceği, ekip olarak da Türkiye’de bugüne kadar olmayan parti içi demokrasinin olacağı bir parti hayal ettik ve 26 Ağustos 2020 tarihinde de Doğru Parti’yi kurduk” dedi.
“Artvin'den güzel bir şekilde, doğru bir şekilde teşkilat çıkartacağız”
Atatürk’ün şehri Artvin’e Doğru Partiyi anlatmak, teşkilatlanmak ve buradaki ekibi oluşturmak için Artvin’de olduklarını söyleyen Eyüp Demir, “Türkiye'nin çeşitli illerine gittik. Trabzon'a, Rize'ye, Samsun'a, Ordu'ya, Akdeniz'e Güneydoğu'ya ülkemizin bütün bölgelerine ulaştık. Ben Eyüp Demir olarak Doğru Parti'nin aynı zamanda kurucusuyum. Kurucular kurulu üyesiyim ve aynı zamanda Karadeniz teşkilatlarından sorumluyum. Artvin'den Sinop'a kadar bu bölge ile ilgili illerdeki arkadaşlarımızı organize etmek, onlara yardımcı olmak, bulmak, teşkilat kurmakla ilgili genel başkanımız Rıfat Serdaroğlu tarafından görevlenmiş bir arkadaşınızım. Ben bu vesileyle bu amaç için bugün Karadeniz'imizin gerçekten yurtsever bu coğrafi şartlarda içinden büyük değerler çıkartmış, Zülfü Livaneli gibi, Sabit, Osman Avcı gibi, Hasan Ekinci gibi büyük değerler çıkartmış Rahmetli Emin Özgür gibi devlet adamları çıkartmış insanların ilinde olmaktan gerçekten mutluyum. Bizim ilk amacımız Artvin'de Doğru Parti'yi kurmak. Doğru Parti’yi kurarken de tabii ki doğru iş yapmak, doğru insanlarla bulmak. Doğru Parti Türkiye'de şu ana kadar aşağı yukarı 40 küsur ilde teşkilatlandı. Bunların içinde il kongrelerini yapan ve yapmakta olacak olan hazır olan illerimiz var. Bu arada şunu gururla da söylüyorum. Rize'de biz 21 Ağustos 2021'de il kongremizi yaptık. Rize'nin 6-7 ilçesinde teşkilatımız var. İlçe başkanlarımız var. Şimdi Rize dışına açılalım, artık buraları ihmal etmeyelim dedik. Çünkü bizim Artvin'i şimdiye kadar kurmamız gerekiyordu. Bu bizim hatamız, bizim eksikliğimiz. Artvin'den güzel bir şekilde, doğru bir şekilde teşkilat çıkartacağız” ifadelerini kullandı.
“Bizim ülkemizde maalesef iktidar da düşüyor muhalefet de düşüyor”
İktidarın karşılığında muhalefetin bir iddiasının olması gerektiğine vurgu yapan Rize İl Başkanı Demir, “İnsanları bir çıkmazda gördük. Biz AKP'nin kötülüklerini anlatarak saatlerimizi hatta günlerimizi de doldurabiliriz ama karşıda bir de muhalefet var. Siyasette demokrasi de kural şudur: İktidar düşer muhalefet çıkar. Ama bizim ülkemizde maalesef iktidar da düşüyor muhalefet de düşüyor. İktidarın karşılığında muhalefetin bir iddiasının olması lazım. Ben bu ülkeyi yöneteceğim, hem de sizden kat kat iyi yöneteceğim demesi lazım. Ne yazık ki biz bunu muhalefette göremedik. Gördüğümüz şu: muhalefet yatıyor yatıyor yatıyor seçime bir yıl kala bir iş yapıyor gibi durumdan vaziyet çıkartıyor, sonra seçim zamanı geliyor iktidar maddi gücünü devlet gücünü kullanarak muhalefete bir tokat atıyor ve sandıkta kalıyor” diye konuştu.
HATİCE DİLER