Boğa güreşleri yoğun ilgiyle başladı Boğa güreşleri yoğun ilgiyle başladı


Cumhuriyet Halk Partisi yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Ardanuç ilçesinde bulunan Ziraat Bankası şubesinde eleman sayısının yetersiz olması ile ilgili yaşanan sıkıntıdan dolayı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde soru önergesi iletti.
Milletvekili Bayraktutan’ın Meclis’e sunduğu soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:
“Artvin ili Ardanuç ilçesinde bulunan Ziraat Bankası şubesinde eleman sayısının yetersiz olduğu, bu sebeple banka önünde uzun kuyruklar oluştuğu ve işlemlerini yetiştirmeye çalışan vatandaşlarımızın büyük mağduriyet yaşadığı Bölge Halkı tarafından ifade edilmektedir.
Bugün Şubede işlem yapmaya çalışan vatandaşlarımız 5 dakikalık işlem için, 20-25 dakikadan fazla beklediklerini, şubede işlem yapacak personel sayısının normalin çok altında olduğunu ifade etmektedir. Kamu Bankası önünde oluşan uzun kuyruklar Ardanuç İlçemize yakışmamaktadır. İlgili Ziraat Bankası Şubesinde gerekli düzenlemeler yapılarak Halkımızın mağduriyeti ivedilikle giderilmelidir.
Bu bağlamda;
Ardanuç İlçemizde bulunan Ziraat Bankası Şubesi’nde toplamda kaç personel görevlidir?
15.10.2021 tarihinde ilgili şubede çalışan personel sayısının normalden az olmasının nedenleri nelerdir?
Banka önünde oluşan uzun kuyrukların, normal işlem süresinin 5 katına yakın bir işlem süresi yaşanmasının nedenleri nelerdir?
Ardanuç Halkının Ziraat Bankası Şubesi’nde yaşadığı mağduriyetler ne zaman giderilecektir? Bir takvim açıklar mısınız?”
Fatma Sarayoğlu