Kemalpaşalı esnaf: Yerel halkın alım gücü düştü Kemalpaşalı esnaf: Yerel halkın alım gücü düştü


Özel Öğrenciler dans gösterisi düzenlediler
Kemalpaşa’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında Kemalpaşa İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencileri "Engelli Olmak Bir Kusur Değil" adlı İşaret Dili Gösterisi düzenledi.
Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ilan edilen ve bütün dünyada kabul gören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi. Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu Program Kemalpaşa İlkokulu/Ortaokulunda saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başladı.
Düzenlenen programa İlçe Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz, Kemalpaşa/Hopa Bedensel Engelliler Dernek Başkanı ü Aydoğan Can Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. Kemalpaşa İlkokulu/Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velilerince hazırlanan programda Kemalpaşa İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Burak Kılıç günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından, Kemalpaşa/Hopa Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Aydoğan Can Yılmaz, Özel Eğitim Velileri Lütfiye Ersoy ve Hatice Ersoy duygu ve düşüncelerini belirten konuşmalarını yaptılar. Konuşmalardan sonra, Özel Öğrenciler hazırlamış oldukları dans gösterisini sergilediler. Program, Kemalpaşa İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencileri "Engelli Olmak Bir Kusur Değil" adlı İşaret Dili Gösterisi ve Özel Öğrencilerden Hazal Pirçek'in günün anlam ve önemini belirten şiiriyle devam etti. Özel Eğitim öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu slayt gösteriminin ardından, program pasta kesimi ve palyaço etkinliği ile sona erdi.
Kemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü