Gazilerin onuruna yemek düzenlendi Gazilerin onuruna yemek düzenlendi


Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorunları Bir Kez Daha Gündeme Taşındı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sesini duyurabilmek için 81 ilde basın açıklaması yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi Emek Bürolarının organizasyonu çerçevesinde 81 ildeki meydanlarda eşzamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi
Artvin’de de Halitpaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Halkevleri Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, 78’liler Dernek Başkanı Seyfettin Altıkulaç, EYT'li yurttaşlar ve vatandaşlar katıldı.
Basın açıklamasını okuyan Ahmet Biber, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyete son vermek için attığımız her adımda, karşımızda AKP-MHP ittifakını gördük. TBMM'de, Emeklilikte Yaşa Takılanların kazanılmış haklarına kavuşabilmeleri için verdiğimiz tüm kanun teklifleri AKP-MHP oylarıyla reddedildi. EYT’liler artık iktidarın yalanlarını dinlemek istemiyor. EYT’liler ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil, gasp edilen emeklilik hakkını istiyor. Talepleri iktidar tarafından yok sayılan ve toplumda hedef gösterilen EYT’liler bu büyük hak gaspına CHP iktidarında son verileceğini biliyor. Bir avuç yandaşına devletin hazinesini teslim edip EYT’lilere ve halkına sırtını dönen saray hükümeti ile Türkiye’nin kaybedecek bir günü daha kalmamıştır. Başta EYT olmak üzere tüm sosyal sorunların çözümü için hemen seçim, derhal seçim istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Fatma Sarayoğlu