Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde Atatürk Konferans Salonunda Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü koordinesinde gümrüklerde iş takibi, doğrudan temsil, dolaylı temsil, gümrük müşaviri, gümrük müşavir yardımcısı ve bu sektörde çalışanların maddi ve cezai sorumlulukları konularını içeren eğitim ve istişare toplantısı yapıldı.
Toplantıya Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürümüz Sn. Recep Bilgin, Hopa TSO Başkanı Sn. Osman Akyürek, Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Okan Poyraz ve Şükrü Aydemir, Bölge Müdürü Yardımcısı Sn. Alp Giray, Bölge Müdürü Yardımcısı Sn. Fethiye Tişkaya, Şube Müdürü Sn. Mustafa Tişkaya, Sarp Gümrük Müdürü Sn. Atila Karataş, Hopa Gümrük Müdürü Sn. Eşref Ateş, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Sn. Tahir Demir ve bölgemizde iş yapan firma sahipleri, temsilcileri ve iş takipçileri katıldı.
Şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde başlayan toplantının açılış konuşmasını Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek gerçekleştirdi. Sn. Osman Akyürek, konuşmasında böyle bir toplantının düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi başta bölge müdürü olmak üzere tüm gümrük yetkililerine teşekkür etti.
Ardından Bölge Müdürü Sn. Recep Bilgin tecrübelerini paylaşarak etkileşimli bir eğitim ve sunum gerçekleştirdi. Sn. Recep Bilgin, gümrüklerde iş takibi, doğrudan temsil, dolaylı temsil, gümrük müşaviri, gümrük müşavir yardımcısı gibi konularda bilgiler vererek eğitimin önemini vurguladı. Bölge Müdürümüzün sunumunun ardından soru cevap kısmına geçilerek katılımcıların soruları ilgili idare amirlerince cevaplandırıldı. Toplantıya katılan sektör temsilcileri karşılaştıkları sorunları dile getirme fırsatı yakaladı.