Tatar köylere hizmet götürmeye devam ediyor Tatar köylere hizmet götürmeye devam ediyor


Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF )Başkanı Sadettin Dağ, Bal Liginde ilimizi temsil eden iki takım hakkında açıklamalarda bulunarak, statü gereği müsabakalarda olması muhtemel durumlar hakkında bilgi verdi.
3.Lig ve Bölgesel amatör liglerde yer alma koşullarına dair bilgi veren Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ “ 2022-2023 futbol sezonunda bölgesel amatör ligde kimin olacağını bu ligin sıralaması çok belirleyecek durumda o yüzden her iki takımımızın da bu grupta birinci bitirmesi kendileri açısından çok önemli.” Dedi.
“ Artvin’de Bugün iki temsilcimiz var ama önümüzdeki sezon temsilci sayımız bire düşecek” diyen Sadettin Dağ, bu durumun nedenlerini açıkladı “Arhavi Spor Kulübümüz Ve Çoruh Spor Kulübümüz iki haftayı da yenilgisiz kapattılar. ilk hafta müsabakalarında Arhavi Spor kendi sahasında 2-0 Artvin Çoruh Spor ise deplasmanda 4-0 galibiyetle ikinci haftaya gelmişlerdi. İkinci hafta da ise Artvin Çoruh Spor kulübümüz kendi sahamızda 1-1 beraberlikle Arhavi sporda deplasmanda 1-1 beraberlikle üçüncü haftaya geldiler. Artvin Çoruh Spor kulübümüz kendi sahasında oynayacak, Arhavi Sporda deplasmanda oynayacak ümit ediyoruz ki bu iki haftalık kayıpsız gelinişi üçüncü haftanın da devamına dördüncü haftaya taşırız. Namağlup olmak bir şey ifade etmiyor önemli olan bu grubu lider tamamlamak
Statü uygulamamıza göre BAL ligi statümüze göre grubu birinci bitiren üçüncü lige çıkma noktasında diğer grupların birincileriyle eleme usulü ile müsabaka oynayacak. Diğer takımımız otomatik olarak küme düşmüş oluyor. Şöyle ki Artvin’deki bugün iki temsilcimiz var ama önümüzdeki sezon temsilci sayımız bire düşecek bununda sebebi şu; daha önceden gelen Arhavi Spor Kulübü üçüncü ligde 3. Lige olduğu için Çoruh Spor Kulübümüz de otomatikman Bölgesel Amatör Lige çıkmıştı. Şimdi bu iki takımdan bir tanesi eğer diğeri üçüncü lige çıktığı vakit geride kalan takımımız play-off oynayacak üçüncü lige çıkamazsa grubu bitirip diğerleriyle mücadele etme hakkını kazanırlarsa o zaman amatörden birinci çıkan takımla play-out dediğimiz bir müsabaka oynaması gerekiyor. 2022-2023 futbol sezonunda bölgesel amatör ligde kimin olacağını bu ligin sıralaması çok belirleyecek durumda o yüzden her iki takımımızın da bu grupta birinci bitirmesi kendileri açısından çok önemli” diye konuştu.
2 temsilcinin karşılaşmalarını izleme fırsatı bulduğunu ifade eden Dağ, “İlk hafta müsabakası Arhavi spor kendi sahasında veriyor Arhavi’de Arhavi sporu izleme fırsatım oldu ikinci haftada Çoruh spor kulübünü kendi sahasında oynadığı müsabakayı izleme fırsatım oldu. Arhavi spor bir önceki sezon üçüncü ligde olduğu için profosyonel ligden amatör lige dönüşle ilgili çok hareketli görmedim açıkçası yani inşallah toparlanır kısa bir zaman içerisinde bir hareketlilik kazanırlar. Çoruh spor kulübünün kendi sahasında oynadığı müsabakayı da şöyle değerlendirebilirim en son 1994 -1995 yılında deplasman lig Artvin eski şehir stadında oynanmıştı 1995 yılından sonra baktığımızda 26 yıllık bir zaman dilimi sonrasında ilk kez Artvin merkezde deplasmanda bir lig oynanıyor bu ligin tabiî ki oynanmış olması 26 yıl sonra Artvin halkında bir özentinin olduğunun ben türbinleri dolduran seyircilerden gördüm.” şeklinde konuştu.
HATİCE DİLER