Hopa Kaymakamı Abdullah Arslantürk “19 Eylül Gaziler Günükutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile ‘’Gazi’’ unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin 102. yıl dönümünde, bayrağımız, vatanımız ve istiklalimiz için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Kahraman Gazilerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.

Gazilik, milletimizin gönlünde öyle bir yere sahiptir ki, bütün unvanların önüne geçer. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Gazi’dir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi’dir, ilk meclisimiz Gazi’dir. Bu vatan için kim canını ortaya koymuşsa, kim “gaza niyetiyle” ayağa kalkmışsa, makamların en yücesine, bu milletin gönlüne yer etmiştir ve bundan sonra da öyle kalacaktır. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası, bizim şerefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan Kahraman Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan tüm Gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum.”

Korku dolu anları anlattı Korku dolu anları anlattı

Hopa Kaymakamlığı