İlçede eğitim gören öğrencilerin yaşadığı zorlukları anlatan Çelik, okulun bu eğitim yılına yetişmemesini doğru bulmadığını ve kaliteli eğitim için çalışmaların hızlanması gerektiğini söyledi.

Küçük bir okulda 750 öğrencinin sabahçı ve öğlenci olarak iki farklı zamanda eğitim gördüğünü ifade eden Çelik, mecliste yaptığı konuşmasında, “Kemalpaşa’daki eğitim durumu çok kötü durumda. 750 öğrenci küçük bir ilköğretim okulunda sabahçı ve akşamcı olarak orada eğitim görmekteler. Okulun yanındaki yol oldukça sıkıntılı o kadar öğrenci özellikle okul giriş çıkış saatinde trafik tehlike oluşturuyor. Biz biran önce bu okulun yapımının tamamlanmasını ve eğitime başlamasını istiyoruz.” dedi.

Okulun ihale sürecinde yaşanan sıkıntıların yapım sürecini uzattığını belirten Çelik, “Bir okulumuzu ihale ettik. İhale iptal oldu. Aynı müteahhit ile tekrar ihale edildi sonra müteahhit öldü. Biz bu okulun 2023 yılında eğitime açılması için meclise önerge verdik ama şuanda okulda çalışma yok. Bu konu ile ilgili meclis başkanımdan bilgi vermesini talep ediyorum. İnşaat tekrar devam edecek mi. Okul bu eğitim yılına yetişecek mi bilgisini rica ediyorum.” diye konuştu.

Kemalpaşa’da Söyleşi Kemalpaşa’da Söyleşi

Şubat ayında konuyla ilgili önerge veren ve Mart ayında da konuyu meclis gündeminden düşürmeyen Çelik, “Biz bu konuyla ilgili Şubat ayında önerge verdik bugün oldu hala okulun yapımına başlanmadı. Bu eğitim öğretim yılına o okul yetişmeyecek ve bunu mecliste tekrar hatırlatma gereği duydum. Ben Kemalpaşa encümeni olarak o çocukların haklarını korumak ve kollamak durumundayım.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Masası