Artvin Valiliği koordinesinde Artvin İl Özel İdaresi tarafından alt yapı çalışmaları gerçekleştirilen mahalle için konteynerlerin hazırlık sürecinde sona gelindi. Vatandaşların ve gönüllülerin yoğun ilgi gösterdiği konteynerler imal edilerek sevkiyatlarına başlandı.

Artvin'den yapılan bağışlarla hazırlanması planlanan 100 konteynerden 4 adet gönderilmişti. 2 konteyner daha Artvin Mahallesi'ne gönderilmek üzere araçlara yüklendi.

İyilik hareketinin sonuna gelindiğini açıklayan Milletvekili Erkan Balta " Artvinli hemşehrilerimizin destekleriyle siparişini verdiğimiz konteynerler hazırlanmaya başlandı ve bugün 2 konteynerin sevkiyatı için firmaya geldik. Daha önce 4 konteyneri Kahramanmaraş'a ulaştırmıştık. Bu 4 konteynerle ilgili de bölgenin muhtar ve yöneticileri çok memnun olduklarını ilettiler. Bu şekilde depremde hayatları büsbütün değişen insanlarımızın konteynerlerde bir yıl daha biraz daha rahat şekilde yaşamalarını sağlamış olacağız.

“Kent meydanı şehrimizin kalbi olacak” “Kent meydanı şehrimizin kalbi olacak”

Sizler yardımlarınızı yaptınız fakat Türkiye'de ciddi bir panel temin etme sorunu var. Biz bu konuda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başta tereddütlerimiz olsa da bu projeyi başarıyla sonuçlandırmaya doğru yol almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Artvin'den yardımların adeta sel olup aktığını görünce başka hedefler de belirleyebileceğimizi düşündük. Bu doğrultuda Hatay'ın Narlıca Mahallesi'nde 2. Artvin Mahallesini kurma hedefine yöneldik. İnşallah ikinci Artvin Mahallesini de Hatay Narlıca'da kurmuş olacağız.

Bizler Artvin insanının yardım etme duygusunun sonuca dönüşmesine vesile oluyoruz. 1 milyon bağışlayan da var 20 lira bağışlayan da var.

İnşallah proje tamamlanıp depremzede kardeşlerimiz konteynerlere yerleştiğinde de onlarla bir araya geleceğiz. Kardeşlik köprüsü kurmuş olacağız. Ben tekrar yardımda bulunan bütün hemşehrilerimize bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum."ifadelerine yer verdi.

Aycan Koç

Editör: Haber Masası