Ardanuç Cumhuriyet Ortaokuluna ziyaret Ardanuç Cumhuriyet Ortaokuluna ziyaret


“Mutlu Çarşamba” Projesi, Ardanuç ta da büyük bir ilgi gördü.
Gençlik ve Spor Bakanlığının uyguladığı, Resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Mutlu Çarşamba Projesi devam ediyor.
Kentteki engelli sporcu, genç, çocuk ve vatandaşlara ulaşarak her çarşamba onları spor tesislerine yönlendiriliyorlar. Spor tesislerine gelemeyen engelli vatandaşlara eğitmenler gidiyor. Engellilerin eğlenmeleri ve mutlu olabilmeleri için yapılan proje de engellilere yönelik farkındalığın artmasını ve onları topluma kazandırma amaçlanıyor.
Ardanuç’ta da devam eden Mutlu çarşamba projesini değerlendiren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emrah Yılmaz, “Özel sporcularımız ve engelli bireylerimize hem spor hem de eğlenceli vakit geçirmek için her Çarşamba tesislerimizde ağırlıyoruz. Bu durumdan velilerde mutlu bu sebeple Çocukların sosyalleşmesi ve normal hayata adapte olabilmesi için çok önemli bir çalışma.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde engelli gençler için hayata geçirilen “Mutlu Çarşamba” Projesi, Ardanuç ta da büyük bir ilgi gördü. Ardanuç Gençlik ve Spor İlce Müdürlüğüne bağlı Dursun Ali Pehlivan Spor Salonunda her Çarşamba günü resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktiviteler gerçekleşiyor. Basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi gibi sporlarla özel sporcu ve engelli bireylere spor yapma imkânı sunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, 81 ilde hayata geçirmiş olduğu bu anlamlı projeyi Ardanuç’ta da İl Müdürlüğümüz bünyesinde faydalı bir şekilde yürütüyoruz. Özel sporcularımız ve engelli bireylerimize hem spor hem de eğlenceli vakit geçirmek için her Çarşamba tesislerimizde ağırlıyoruz. Bu durumdan velilerde mutlu bu sebeple Çocukların sosyalleşmesi ve normal hayata adapte olabilmesi için çok önemli bir çalışma.”
Maşite Okur