Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Let's Do It (Haydi Yapalım) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında Artvin Gençlik Merkezinden gelen öğrenciler, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları ve bazı vatandaşlar Çoruh Park ve Çoruh Ekoturizm Yolunda çöp topladı.

temizlik günü ey18 (3)

Eldiven takarak çevredeki çöpleri toplana öğrenci ve çevre gönüllüleri, torbalara doldurdukları çöpleri çöp konteynerlerine attı.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte 80 torba çöp toplayan çevre gönüllüleri, yaşanabilir daha sağlıklı ve güzel bir çevre için insanların daha duyarlı olmalarını istedi.

Çöp toplama etkinliğine katılan Nihal Arsalan Erdem, Artvin Gençlik Merkezi çalışanları ve öğrencileri olarak temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak adına Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün organize ettiği etkinliğe katıldıklarını kaydetti.

temizlik günü ey18 (2)

Yaşanabilir bir dünya için çevrenin ve doğal kaynakların doğru kullanımını genlere ve topluma aşılamanın gayreti içinde olduklarını anlatan Erdem, “ Bugün küçük alanlarda onlarca torba çöp topladık. Bizlerin gençlerin çevre bilinciyle büyümesini istiyoruz. Bu kapsamda Dünya Temizlik Gününde bu etkinliğe katılarak çöp topladık” dedi.

temizlik günü ey18 (4)

Artvin Gençlik Merkezi Liderlerinden Egemen Çetin de gönüllü gençlerle birlikte Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün çöp toplama etkinliğe katılarak çöp topladıklarını kaydetti.

Piknik ve yürüyüş alanlarında yaptıkları etkinlikte çevrenin ne kadar duyarsızca kullanıldığını gördükleri için üzgün olduklarını kaydeden Çetin, “Gönüllü kardeşlerimizle birlikte belirlenen yelerde çöp topladık ve ortamı temiz bir hale getirdik” dedi.

6 Yıldır Adalet Arıyor 6 Yıldır Adalet Arıyor

Haber: Emine OCAKÇI

Editör: Editör Masası