“Borçka’ya fayda sağlamak istiyoruz” “Borçka’ya fayda sağlamak istiyoruz”


Borçka Anadolu Lisesi’nde hazırlanan programla, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.
Kutlama programı saat 10.00 ´da Acarlar Meslek Yüksekokulu´nda Borçka Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla kutlandı. Program Kapsamında emekli öğretmene Hizmet Şeref belgesi verilirken aday lığı kalkan öğretmenlere yemin töreni düzenlendi.
Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır yaptıktan sonra göreve yeni başlayan öğretmenler adına ise Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Tuğba Gül Aslan yaptı.
Emekli öğretmenlerin de katıldığı programda, bu yıl emekli olan Rukiye Ejderoğlu duygularını ifade eden konuşmasını yaptıktan sonra öğretmene Hizmet Şeref Belgesi verildi. Ayrıca adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni de gerçekleştirildi. Öğrencilerin hazırlamış oldukları video gösterileri, şiir, şehit öğretmen performansı, oratoryo ve tiyatro gösterisi ile program devam etti. Öğretmen Konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Programın finalinde türkü dinletisiyle devam edildi.
Borçka Milli Eğitim Müdürlüğü