Sanat ve organik ürünler ile hizmete devam ediyor  Sanat ve organik ürünler ile hizmete devam ediyor 


Taner Köse,”Öğrenci Kardeşlerimizin Barınma Sorunlarına Kendi İmkânlarımız Doğrultusunda Çözüm Olmaya Çalışıyoruz.”
Üniversite için Artvin’e gelen ve yurt sorunu yaşayan üniversiteli gençlere bir destek de Sadıkoğlu Otel’den geldi. Barınma sorunu yaşayan öğrencilere otelin kapılarını açan Taner Köse,” öğrenci kardeşlerimize uygun şartlarda kapılarımızı açtık. Ve burada hiçbir sözleşme, taahhüt, senet imzalattırmadan birer ay şeklinde hizmete sunduk. Yurt çıkan arkadaşlarımız yurtlarına gidiyor, yerlerine yenileri geliyor. “diyerek desteklerinin devam ettiğini belirtti.
Artvin Çoruh Üniversitesinin Artvin’in ekonomisi başta olmak üzere her alanda önemli bir konumda olduğunu belirten Taner Köse, “Üniversite öğrencilerinin varlığı Artvin ekonomisi için önemli bir getiri sağlıyor. Öğrencinin varlığına bağlı olarak birçok sektör faaliyet göstermeye başladı. Bu pandemi döneminde üniversitelerin kapanmasıyla birçok sektör sıkıntıya düşmüştü. Üniversitelerin tekrar açılma kararından sonra birinci sınıf öğrencilerinin fazla oluşmasıyla birçok öğrenci dışarda kalmıştı. Belli başlı kurum ve kuruluşlar, Siyasi partiler, STK’lar olmak üzere bu sorunu nasıl çözebiliriz noktasında toplantılar yaptık. Geçici olarak öğrenciler için neler yapabiliriz noktasında belli kararlar alındı. Misafirhaneleri, otel, pansiyon gibi işletmeleri olan yerleri öğrencilere açma gibi alternatif yolları uygulamaya soktuk. Böylece yurt ve ev sorunu yaşayan birçok öğrenci kendine yer buldu ve Artvin de kaldı” dedi.
Maliyet hesabı yaparak öğrencilere uygun şartlarda konaklama hizmeti sunduklarını söyleyen Köse, “Bizde Sadıkoğlu Otel olarak da uygun şartlarda öğrenci arkadaşlarımızın hizmetine sunduk. Tabi ki ticari amacımız var. Yaz sezonu bitmiş, elimizde kalan boş odaları nasıl değerlendiririz ve önemli olanda öğrenciye nasıl hitap edebiliriz diye düşündük. Normal bir otel fiyatları tabi ki de öğrenciler için imkansız. Bizde kendimize göre bir maliyet hesabı yaptık ve öğrenci kardeşlerimize uygun şartlarda kapılarımızı açtık. Ve burada hiçbir sözleşme, taahhüt, senet imzalattırmadan birer ay şeklinde hizmete sunduk. Yurt çıkan arkadaşlarımız yurtlarına gidiyor, yerlerine yenileri geliyor. Bu şekilde öğrenci kardeşlerimizin barınma sorunlarına kendi imkânlarımız doğrultusunda çözüm olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Şuan Sadıkoğlu Otel’ de kaldığını ifade eden öğrenci Cemil Kaygısız, “ Eğer Sadıkoğlu Otel ve bazı yerler kapılarını bizlere açmasalardı çok kişi mağdur olurdu. Seneye tekrar ev bulurum ümidiyle okulunu dondurup gidenler oldu. Eğer açmasaydı Ben de okulumu dondurup gitmeyi düşünüyordum.
Ev fiyatlarda büyük oynamalar var ben buraya gelmeden önce Temmuz ayında da ev kiralarına bakıyordum kiralarda iki ay içinde 700 lira ortalama zamlanma var. Yer sıkıntısı olduğunu halk da bildiği için maalesef fahiş fiyatlara evler kiralanıyor Tabii bulabilirsiniz tek başınıza çıkmak isteseniz eve gücünüz yetmiyor. 4-5 kişi çıkmak istediğiniz zamanda evin yurttan farkı kalmıyor. Açıkçası ben 4. Sınıf olduğum için Artvin'e artık hâkimim bir şekilde barınma problemimi çözdüm ama arkadaşlarımız buraların yabancısı olduğu için oldukça mağdur oldular ama Sadıkoğlu Otel İyi ki açtı.” şeklinde konuştu.
Hatice Diler