Kurumlardan Deniz bebeğe destek  Kurumlardan Deniz bebeğe destek 


İsrail Cumhurbaşkanı Yitrak Herzog’un, şubat ayının ilk haftasında Türkiye’ye gelecek olması nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği Artvin Şubesi Başkanı Mustafa Feyzi Kılınç, basın açıklaması yayınladı. “Şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir” diyerek tepki gösteren Kılınç, bu durumu utanç kaynağı olarak tanımladı.
Anadolu Gençlik Derneği Artvin Şube Başkanı Mustafa F. Kılınç basın açıklamasında, “Haremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail’in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor. Yıllardır süregelen zulümler devam ederken, Terörist İsrail’in başı Yitrak Herzog’un Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir. Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam alemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir” ifadelerini kullandı.
“Türkiye’ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir”
Ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırdıklarına dikkat çeken Kılınç, “Perez’in Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Yitrak Herzog’un Türkiye’ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir. İki devletli çözüm önerileri ile gündeme gelen Yitrak, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir. Müslümanların hangi sorununa çözüm bulmuştur, Mescidimize yapılan hangi saldırıyı önlemiştir. Tek yaptıkları ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırmaktır. Siyonist lobilerin ve Dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir” şeklinde konuştu.
“Filistin davası için gayret göstermek İmanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir”
Kılınç, Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gerektiğini belirterek, “Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gereken yerde işbirliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. “Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün”. Aynı şekilde müslüman halkların Filistin davasına gerekli önemi vermemesi ise ayrı bir vakadır. Filistin davası için gayret göstermek İmanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir. Elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah’ın rızadır. Haysiyetimizle yaşayalım ki, şerefli bir ölüm bizi bulsun. Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun, Allah’ın laneti tüm işbirlikçilerin üzerine olsun, Allah’ın laneti İslam âlemi arasında nifak saçanların üzerine olsun. Zafer İslam’ındır. Zafer Allah’ındır. Allah’ın yardımı ise mücahitlerledir” şeklinde konuştu.
Ayşe Yılmaz