Kemalpaşa’da İlköğretim Haftası Kutlama Programı Kemalpaşa’da İlköğretim Haftası Kutlama Programı


Öğrenciler ve velileri “iki gönül bir şiir” isimli şiir dinletisi programı gerçekleştirdi
Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlköğretim Okulu 4 A Sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Mensure Çelik eğitim sürecine velileri de dâhil eden şiir dinletisi programı veli ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Programda öğrenciler ve anne-babaları sahnede şiir okudu.
Sınıf öğretmeni Mensure Çelik, “4 yıldır bu okulda görev yapıyorum. Çocuklarımın birinci sınıftan bu yana şiire ve sanata ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi bugün yaptıkları etkinlik. Velilerimizi de bu işin içine katarak güzel bir etkinlik ortaya çıkmış oldu hepsine teşekkür ediyorum. Eğitim üçayaklı bir saç ayak, biri eksik olduğu zaman maalesef yürümüyor. Biz öğretimin yanı sıra eğitime de önem verdiğimiz için velilerimizden destek alma fikri ortaya çıktı. Bence çok güzel bir etkinlik oldu hepsi ile gurur duyuyorum. Geçen sene de buna benzer bir müzikal yaptık Artvin genelinde sahnelemekti amacımız ama pandemi nedeniyle sadece okulumuzda sergilemek zorunda kaldık. Bu etkinliklerimiz devam edecek daha hiçbir şey bitmedi 4 sınıfız ama yılsonuna daha çok var birçok etkinliğimiz daha olacak” açıklamasında bulundu.
Programdan sonra değerlendirme yapan Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlköğretim Okulu müdiresi Gülay Mollamehmetoğlu duygularını şu sözlerle ifade etti, “Mensure hocamız ile beraber etkinliklere imza atıyoruz. Çok değerli velileri de işin içine katarak anne ve babalarla beraber şiir okumaları beni çok duygulandırdı hem de çok mutlu etti. Ben de küçük naçizane bir şiir okudum bu da benim için gurur verici oldu. Her yıl bu etkinliklerin devamını istiyoruz ben hocamıza çok teşekkür ediyorum bize bu güzel anı yaşattığı için. Şu an 4 sınıfta öğrencilerimiz, kısa bir sürede hazırlandılar. Anneler, babalar ve çocuklar şiir ezberlediler ders dışında provalar yaptılar ve böyle güzel bir etkinlik ortaya çıktı. Toplum içinde konuşmak, kendini güzel bir şekilde ifade edebilmek bizim için çok önemli bir şey biz bunu istiyoruz anne ve babalar da daha güvenli oluyorlar gerçekten zor bir iş, ben bile çıkarken sahneye heyecanlanıyorum. Çocuklarımız sahneye alışkın, çok hâkimler velilerimiz hazırlık aşamasında heyecanlandılar ama sahnede hepsi çok iyi bir iş çıkardı hepsini tebrik ediyorum.”
Kadir Yılmaz