Makriali Kilisesi’nin tarihi  Makriali Kilisesi’nin tarihi 


Her yaştan insanın spor yapması için ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan “Amatör Spor Haftası” Artvin’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen etkinliklerle başladı. Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında program gerçekleştirildi.
Programda konuşan Vali Yılmaz Doruk, sporun insan sağlığı için çok önemli bir aktivite olduğunu belirterek, şunları söyledi:
” Bilindiği üzere sağlık biz insanların en değerli varlığıdır. Ona özen göstermek ve korumak hepimizin ortak görevidir. Spor, bu kapsamda yapılabilecek en faydalı aktivitelerden biridir. Spor aynı zamanda milletçe sahip olduğumuz dayanışma ruhumuzu güçlendiren önemli bir olgudur. Düzenlenen uluslararası müsabakalarda Şanlı Bayrağımızı gururla dalgalandıran gençlerimiz, hepimizin göğsünü kabartıyor. Onların başarısı için yeri geldiği zaman 83 milyon tek yürek oluyoruz. O yüzden sporu özendirmek ve gençlerimizi bu alana teşvik etmek oldukça önemli. Düzenlenen bu tür etkinliklerin daha da artırılmasında fayda görüyorum. Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde spor altyapısı bakımından oldukça iyi bir noktaya gelmiştir. İnşa edilen modern tesislerle birlikte sunulan imkanlar daha da gelişmektedir. Tüm gençlerimizi bu imkanlardan istifade etmeye davet ediyorum. Profesyonelliğe geçiş noktasının en önemli köprüsü olan amatör spor, bir gönüllülük ve fedakarlık işidir. Amatör sporla uğraşan ve büyük fedakarlıklar yapan, sporculara, antrenörlere, kulüp yöneticilerine ve çocuklarını spora gönderen tüm anne-babalara yürekten teşekkür ediyorum. Bu düşüncelerle amatör spor haftasını kutluyor sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından sporcular tarafından çeşitli gösteriler yapıldı.
Tören, yıl içinde sağladıkları başarılar sonucunda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
Törene, Vali Yılmaz Doruk’un yanısıra İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sadettin Dağ, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım, Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, bazı daire amirleri, sporcular ve yakınları katıldı.
AVBM