Bu ceza keyfidir

TFF temsilcisinin raporuna istinaden verilen ceza spor muhabirlerini çileden çıkardı.

Hopa ilçe stadında oynanan Artvin Hopaspor Bergama Belediyespor müsabakasını saha içerisinde foto muhabiri olarak takip eden 4 muhabire birden ceza verildi. Maç öncesi hakem ve takımların sahaya çıktığı esnada takımlara toplu müsabaka fotoğrafı çekmek için yeşil sahaya girerek kural ihlali yaptıkları gerekçesiyle ve maçın gözlemcisi tarafından tutulan rapor gereği TSYD tarafından 15 gün hak mahrumiyeti verildiği öğrenildi. 

TSYD il temsilcisi vasıtasıyla spor muhabirlerine tebliğ edilen cezaya akıl erdiremediklerini dile getiren Artvin Özgür Kemalpaşa gazetesi spor muhabiri Hikmet Başar “biz takımlara ve hakemlerle birlikte seremoni esnasında fotoğraf çekiyoruz, bunu tüm statlarda bütün spor foto muhabirleri çeker. Bizde tüm maçlarda çekeriz gözlemcinin nasıl bir gerekçeyle böyle bir tutanak tuttuğunu ve TSYD ye bildirdiğini anlamadık. Maç esnasında yeşil sahaya adım atmamışız böyle bir şey söz konusu değil” dedi.  

Coşkuyla Kutlandı Coşkuyla Kutlandı

Artvin Hopaspor Bergama Belediyespor müsabakasında Başar ile birlikte saha içerisinde foto muhabiri olarak görevde bulunan Mertkan Tatar, Bayram Sarayoğlu ve Turgut Topal’da aynı hak mahrumiyet cezasını aldıkları bildirildi.

Editör: HABER SERVİSİ