Ardanuç Cumhuriyet Ortaokuluna ziyaret Ardanuç Cumhuriyet Ortaokuluna ziyaret


Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Üyeleri, Murgul ilçesinde yaşayan bedensel engelli 54 yaşındaki Metin Merttürk’ün Trabzonspor bayrağı isteğini yerine getirdiler.
Merttürk’ü evinde ziyaret eden derken üyeleri, Trabzonspor bayrağı ve çeşitli hediyeler getirdiler.
Tarihimiz şanlı zaferlerle doludur
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve şaşkınlığını gizleyemeyen Merttürk, bir buçuk yaşında geçirdiği çocuk felci hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu zorlu geçen çocukluğunun ardından hayata “Trabzonspor” aşkıyla tutunmaya başladığını söyledi.
Trabzonspor’u izlemekten büyük keyif aldığını belirten Merttürk, “Trabzonspor’da 54 yaşında bende aynı yaştayım. Trabzonspor’un bugüne kadar bir tek maçını kaçırmadım. Hepsini ya televizyondan ya da sahadan izledim. Trabzonspor’u izlemek bana çok büyük bir keyif veriyor. Ben bir Karadenizliyim, Artvinliyim. Trabzonspor kazanınca çok mutlu olurum kaybedince çok üzülüyorum. Birçok kez şampiyon olarak kupalar kaldırdık. Avrupa’da oynadığımız maçlarda aldığımız anlamlı galibiyetlerle başta ülkemizin ve Trabzon’umuzun adını tüm dünyaya duyurduk. Tarihimiz şanlı zaferlerle doludur. “dedi.
-Fenerbahçe maçında kafasından yaralandı
Avni Aker stadında yaralandığı anı anlatan Merttürk, “Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izlemek için Avni Aker Stadına gittim. Trabzonspor’umuz 1-0 önde geçti. Sevinmeye başladığım sırada kafama bir taş isabet etti. Neye uğradığımı şaşırdım. Görevli sağlıkçılar ilk müdahaleyi yaparak kafamı sardılar ve maçı izlemeye devam ettim. Birçok maceralarım ve anılarım var. Bu bendeki Trabzonspor aşkı hayata bağladı diyebilirim. Benim yaşam biçimim oldu. İyi ki Trabzonspor var.” İfadelerini kullandı.
-Bu sene şampiyon olacağız
Bu sene şampiyon olarak müzeye yeni bir şampiyonluk kupası götüreceklerini söyleyen Merttürk, “Başkanımız Ahmet Ağaoğlu yönetiminde güzel bir kadro kuruldu. Abdullah Avcı hocamızı çok seviyor ve ona sonuz güveniyoruz. Üç İstanbul takımına tarihi fark atarak lider durumdayız. Taraftarımız stadı doldurarak takımımıza büyük destek veriyor. Bu sene eze eze şampiyon olacağız. Bu sen o sene diyoruz. Müzemize yeni bir şampiyonluk kupası daha kazandıracağız inşallah.” Dedi.
-En büyük hayali Bakasetas ile tanışmak ve imzalı formasını almak
En büyük hayalinin Bakasetas başta olmak üzere Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı ile tanışmak olduğunu kaydeden Merttürk, “Bakasetas hayranıyım. Onu çok seviyor ve futboluna saygı duyuyorum. Attığı birbirinden güzel gollerle takımımızı şampiyonluğa taşıyor. Trabzon’da bir maçı izleyip Bakasetas’la tanışıp imzalı formasını almak istiyorum. Bu hayalimi geçek olursa dünyanın en mutlu insanı ben olurum. Bu konuda Trabzonspor yönetiminden yardım istiyorum.” Şeklinde konuştu.
Ziyarette Bor Mercan, Zeki Özkurt, Fahrettin Şahin ile Bayram Sarayoğlu hazır bulundu.
Fatma Sarayoğlu