Seçim Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi Seçim Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi


Murgul ilçesinde yaşayan bedensel engelli 54 yaşındaki Metin Merttürk’ün ziyaretçileri vardı. Koyu Trabzonspor fanatiği olan Merttürk’ü Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Üyeleri evinde ziyaret ederek, Trabzonspor bayrağı ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.
Merttürk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Trabzonsporlu olduğunu ve bu sene şampiyon olacağına yürekten inandığını belirterek, cama asmak için Trabzonspor bayrağı talebi olduğunu paylaşmıştı. Merttürk’ün paylaşımını gören Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Üyeleri, Mertürk’ü evinde ziyaret ederek bayrak isteğini yerine getirdiler.
Trabzonspor’u izlemek bana çok büyük bir keyif veriyor
Metin Merttürk, ziyaret karşısında duyduğu mutluluğu dile getirerek, yaşadığı zorluklara Trabzonspor sevdası sayesinde göğüs gerdiğini açıkladı.
Trabzonspor’u çok sevdiğini birçok maçını statta izlediğini belirten Merttürk, “Trabzonspor’da 54 yaşında bende aynı yaştayım. Trabzonspor’un bugüne kadar bir tek maçını kaçırmadım. Hepsini ya televizyondan ya da sahadan izledim. Trabzonspor’u izlemek bana çok büyük bir keyif veriyor. Ben bir Karadenizliyim, Artvinliyim. Trabzonspor kazanınca çok mutlu olurum kaybedince çok üzülüyorum. Birçok kez şampiyon olarak kupalar kaldırdık. Avrupa’da oynadığımız maçlarda aldığımız anlamlı galibiyetlerle başta ülkemizin ve Trabzon’umuzun adını tüm dünyaya duyurduk. Tarihimiz şanlı zaferlerle doludur. “
İyi ki Trabzonspor var
Avni Aker stadında maç izlerken yaralandığı anısını da anlatan Merttürk, “Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izlemek için Avni Aker Stadına gittim. Trabzonspor’umuz 1-0 önde geçti. Sevinmeye başladığım sırada kafama bir taş isabet etti. Neye uğradığımı şaşırdım. Görevli sağlıkçılar ilk müdahaleyi yaparak kafamı sardılar ve maçı izlemeye devam ettim. Birçok maceralarım ve anılarım var. Bu bendeki Trabzonspor aşkı hayata bağladı diyebilirim. Benim yaşam biçimim oldu. İyi ki Trabzonspor var.” İfadelerini kullandı.
Bu sen o sene diyoruz
“Bu sene eze eze şampiyon olacağız” diyen Merttürk, “Başkanımız Ahmet Ağaoğlu yönetiminde güzel bir kadro kuruldu. Abdullah Avcı hocamızı çok seviyor ve ona sonuz güveniyoruz. Üç İstanbul takımına tarihi fark atarak lider durumdayız. Taraftarımız stadı doldurarak takımımıza büyük destek veriyor. Bu sene eze eze şampiyon olacağız. Bu sen o sene diyoruz. Müzemize yeni bir şampiyonluk kupası daha kazandıracağız inşallah.” İfadelerine yer verdi.
En büyük hayalinin Bakasetas başta olmak üzere Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı ile tanışmak olduğunu kaydeden Merttürk, “Bakasetas hayranıyım. Onu çok seviyor ve futboluna saygı duyuyorum. Attığı birbirinden güzel gollerle takımımızı şampiyonluğa taşıyor. Trabzon’da bir maçı izleyip Bakasetas’la tanışıp imzalı formasını almak istiyorum. Bu hayalimi geçek olursa dünyanın en mutlu insanı ben olurum. Bu konuda Trabzonspor yönetiminden yardım istiyorum.” dedi.
Ziyaretin sonunda Mertürk’e Trabzonspor bayrağı hediye edildi. Merttürk ise bayrağı penceresinden asarak hatıra fotoğrafı çektirdi.