6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından, ilçede başlatılan yardım kampanyaları ve gönderilen malzemeler hakkında bilgi verdi. Artvin’deki CHP’li belediyeler aracılığıyla şu ana kadar 55 tır malzeme yardım ile en çok yardım yapan iller arasında yer aldığını belirten Demir, ilçede de yardımların devam ettiğini hatırlattı.

Deprem bölgesine ulaştırılan yardımlar hakkında bilgi veren Başkan Demir şu ifadelere yer verdi:

08-ardanuc

“Günaydın değerli dostlar;sizleri deprem çalışmaları hakkında kısaca bilgilendirmek istiyorum.

Şu Ana kadar ilçemizden deprem bölgesine Belediyemiz aracılığıyla 8 tır gönderildi. Odun, soba, gıda ağırlıklı bölgenin talepleri doğrultusunda hareket edildi. Her araca bir belediye görevlisi verilerek doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 6 araç Hatay-Defne-Samandağ-Antakya, 2 araç Malatya’nın köylerine gönderildi.

Ayrıca ilçemizdeki Güleş köyü koyun yetiştiricilerinin koyun bağışlayarak sağladıkları 100 bin tl’lik gıda yardımı da belediyemizce temin edilen araçla köy muhtarının katılımıyla yine Malatya’nın köylerine ulaştırıldı. Ayrıca Kaymakamlık AFAD aracılığıyla 2 tır ilçemizden yardım gitti.

Artvin’deki CHP’li belediyeler aracılığıyla şu ana kadar 55 tır malzeme yardım yapılmış olup en çok yardım yapan iller arasındadır.

Ayrıca 8 mart dünya emekçi kadınlar gününde ilçemizdeki emekçi kadınlarımız, kendi ürettikleri ürünlerle oluşturdukları kermes aracılığıyla toplanan 30 bin TL’yi de ilçemizde yaşayan deprem mağduru ailelere ulaştırdılar.

Şu an ilçemizde 65-70 civarı depremzede insanımız vardır. Bunlar Ardanuç’ta görev yapan memur, esnaf , dost, akrabası bağı olan kişilerdir.

Ankara’daki derneğimiz aracılığıyla bize ulaşan tüm yardımlar bölgeye ulaştırılmıştır.

Bölgeyle olan yardım ve dayanışma çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu süreçte bizimle olan, paylaşan, dayanışan Ardanuç ve Türkiye’nin her yerinde ki hemşehrilerimize dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Gelecek güzel günlerde görüşmek dileğiyle Ardanuç’tan sevgiler saygılar sunuyorum.”

“İcraata ve hizmete oy verelim” “İcraata ve hizmete oy verelim”

Bahar Öztürk

Editör: Haber Masası