Kaymakam Arslantürk “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutladı Kaymakam Arslantürk “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutladı


Turgut Dalkılıç, Otomobilciler ve Şoförler odası başkanlık yarışında “ben de varım” dedi
Turgut Dalkılıç, “Yöneticiler odanın sahibi değil görev bayrağı taşıyan kişiler olacak” diyerek Hopa-Kemalpaşa Otomobilciler ve Şoförler odası başkanlık yarışına dahil olduğunu açıkladı.
Turgut Dalkılıç, Hopa’da kahvaltıda basınla bir araya gelerek adaylığını açıkladı.
Kahvaltı sonrası basına açıklaması düzenleyen Başkan Adayı Dalkılıç, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Hopa Şoförler ve otomobilciler odası üyeleri şu meslek dallarından oluşmaktadır. Minibüs işletmecileri yani şehir içi ve şehirler arsı dolmuş kooperatifleri. Taksi işletmecileri yani Taksi durakları, kamyonet işletmecileri yani kamyonet kooperatifleri, araç kiralama yani rent a carcılar. Hem güzide ilçemiz Hopa’da, hem de çiçeği burnunda yeni ilçemiz Kemalpaşa’da bu meslekleri yapan esnafımız ya da ticaret erbapları odamızın üyeleridir. Bu üyelerimizin aktif olarak çalışmalarını sürdürenler seçme hakkına sahiplerdir. Seçilme hakkına ise bu oda ortakları arasında iki yılını dolduranlar sahiptirler. Bugüne kadar odamızda görev almış olan tüm yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle kurucu başkanımız Enver Topaloğlu’na sağlık ve sıhhat diliyorum. İkinci başkanımız Cevat Yılmaz ve Mevcut Başkan İsrafil Kotil’e de hizmetlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bizim neden aday olduğumuza gelince. Biz ne ocu ne de bucuyuz Ben ve yol arkadaşlarım başkalarının başarısızlığı üzerinden yola çıkmış bir ekip değiliz. Bizim amacımız odamıza farklı bir değer katmaktır. Oda üyelerimiz veya şoför esnafımızın işi düştüğünde evrak veren kurum olmak yerine ve seçimden seçime hatırlanan üyeler değil. Her bir üyemizin odamızın ortağı olduğunun bilincini ön plana çıkaracağız.
Yeni her bir üye odanın ortağıdır bunu herkes böyle bilecek. Yöneticiler odanın sahibi değil görev bayrağı taşıyan kişiler olacak. Odamızın web sitesi aktif bir şekilde oluşturulup tüm ortaklarımızın yapılan hizmetleri rahatlıkla bileceği, öğreneceği ve üye listelerini dahil görebileceği bir sistem haline getirilecek. Bizler bizden önce yapılamayanları değil, yapacaklarımızın da hayalde kalacak şekilde afaki projeler olmayacak. Ben ve arkadaşlarım her iki ilçemizdeki kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, yerel ve yaygın medya mensupları, odamızın ortakları olan kooperatif başkanları, durak başkanları ve diğer meslek temsilcileriyle istişare içinde yapılacak olan hizmetlere imkanlar dahilinde katkı koyan ve şehirlerimizdeki esnaflarımızın gelişmelerine katkı kayan bir yönetim anlayışıyla hizmet vereceğiz. Yapmak istediklerimizi en az altı ayda bir odamızın ortakları olan siz kooperatif ve durak başkanlarıyla istişare yapacağız. Genel istekler bizim önceliğimiz olacak, bireysel taleplere de çözüm üreteceğiz ancak önceliğimiz olmayacak. Ben sen yok biz var. Bizim gücümüz bana değer katmayacak, bizim gücümüz bize anlam ve değer katacak. Belki soracak olan vardır. En fazla iki dönem aday olacağım oda ikinci adaylığım kesin değil biz başarılı olur oda ortaklarımız isterse ikinciye aday olurum. Yoksa bu makam kimsenin kalıcı varlığı değil, kimseye aitte değil.”
Songül Şişman