"Teşekkür Çiçekleri Yerine Spora Destek Olun" "Teşekkür Çiçekleri Yerine Spora Destek Olun"


31 Mart yerel seçimlerin ardından Hopa Belediyesi Meclisi, yeni üyeleri ile birlikte ilk toplantısı, Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan başkanlığında gerçekleşti.
Yeni dönemin ilk toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 8 madde görüşüldü. Hopa Belediyesi Meclisi, yeni üyeleri ile birlikte ilk toplantısına, Ak Partili bir üye mazeret dilekçesi göndererek katılmazken Diğer 15 üyenin katılımıyla gündem gereği ilk olarak meclis başkan vekilleri ve katip üyeliklerinin seçimleri yapıldı. CHP İlçe Örgütü tam kadroyla meclis toplantısını baştan sona kadar takip ettiği gözlendi
Meclis Başkan Vekilliklerine Sümeray Çelik ve Dilek Akbıyık, katip üyeliklerine Gülçin Ustabaş ve Sekan Uzuner seçildi. Plan Bütçe Komisyonuna CHP gurubundan Seçim Altınkaya ve Alimetin Topaloğlu, Ak Parti gurubundan Ata Tolga Yazıcı seçildi. İmar Komisyonuna ise CHP gurubu adına Murat Yılmaz ve Gülçin Ustabaş Ak Parti gurubu adına Ahmet Yalçın seçildi.
Gündemin kalan maddeleri gereği başkan yardımcısı ödeneği, belediye şirket temsilcisinin belirlenme ve sendika görüşme yetkileri belediye başkanı Utku Cihan’a yetki verildi. Meclisin toplantısının kalan maddeleri kanun gereği başkan Cihan yerine Meclis Başkan Vekili Sümeray Çelik başkanlığında devam edildi.
Bu bölümde ise 2023 yılı belediye bünyesinde yer alan müdürlüklerin faaliyet raporları tek tek müdürler tarafından okunarak oylama yapıldı ve oy çokluğuyla kabul edildi. En son denetim raporu meclise okundu ve oylama gerekmediği için 2024 yılı Nisan ayı ilk meclisi yeni seçilen meclis üyeleri tarafından gerçekleştirilmiş oldu.

Editör: Editör Masası