ERZURUM (AA) - Kentte Bahçeşehir Koleji'nde okuyan öğrenciler, öğretmenleri ve Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda müzikal çalışmalar yapan Selçuk Yılmaz'ın yardımıyla "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" ile Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla kentin tarihi mekanlarında İstiklal Marşı'nı okudu.

Asker ve yöresel elbiselerin yanı sıra ay yıldızlı kıyafet giyen öğrencilerin, Erzurum Kalesi ve Erzurum Tabyaları, kongre binası, Çifte Minareli Medrese, Kars Kapı Şehitliği ve Üç Kümbetler gibi tarihi yerlerde İstiklal Marşı'nı seslendirmesi videoya kaydedildi.

Klip haline getirilen ve sosyal medyadan yayınlanan çalışma, kısa sürede beğeni topladı.

Kampüs Müdürü Yaşar İspir, AA muhabirine, öğrencilerin, "İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" ile Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümünde, farkındalık olması amacıyla tarihi mekanlarda programı organize ettiklerini söyledi.

Öğrencileri tebrik eden ve klibin hazırlamasında emeği geçenlere teşekkür eden İspir, "Binlerce yıllık medeniyete ev sahipliği yapan aziz şehrimiz Erzurum'un kurtuluş yıl dönümünü ve İstiklal şairimiz Ersoy'u anma gününde anlamlı ve güzel etkinlik yaptık. Öğrencilerimizin emekleriyle çok güzel video klip hazırlandı." dedi.

Lise öğrencilerinden anlamlı sergi Lise öğrencilerinden anlamlı sergi

Muhabir: İlhami Erkılıç