Hopa TSO Batumi Build Fuarı’na katıldı Hopa TSO Batumi Build Fuarı’na katıldı


Berela Resim Atölyesi tarafından Artrium Alış Veriş Merkezin’de Sergide açıldı.
Sergide Artvin’e özel motifler, Artvin’in manzaraları ve subjektif çalışmaları yer aldı.
Resim sergisinde, Berela Resim Atölyesi kurucusu Can Atan ve öğrencilerinin, tuval üzerine sulu boya ve yağlı boyama tekniği ile çizdikleri; Artvin’e özel motifler, Artvin’in manzaraları ve subjektif çalışmaları yer aldı.
Serginin açılışında konuşan ressam Can Atan, sergide 70’e yakın resim olduğunu ve bu sergi için çok çalıştıklarını belirterek, “Bu sergi için geçen Kasım ayından beri çalışıyoruz şu anda 70'e yakın resim var burada, kolay olmadı ama yaptık. Benim çizdiğim sular altında kalacak olan Yusufeli’nin son halini tamamlamak için 8 ayımı ayırdım. Yalnız burada öğrencilerimizin de tabloları mevcut. Çok büyük bir çalışma söz konusu. Bu tabloların bir iki tanesi hariç, hepsi atölyemizden çıktı. Atölyemizde geçen yıl ki öğrenci sayımız 18 taneydi, bu senede 15 tane öğrencimiz mevcut. Tüm resimlerimiz beğeniliyor ama en beğenilen tablomuz Karagöl tablosu, Tabii ki bazı tablolarımız daha fazla dikkat çekiyor. Şu ana kadar bazı tablolarımız satıldı, tabloların yarısı satılık, satmadığımız tablolarımız da var. Pazartesi gününe kadar sergimiz devam etmekte, bu sergimizi başka şehirlerde da açmak istiyoruz, çünkü çoğunluğu Artvin'le ilgili, Artvin’le ilgili resimleri Artvin'deki kesim biliyor ama dışarıdaki insanlara da bu güzellikleri göstermemiz lazım, şu anki amacımız tabii ki nasip olursa diğer şehirlerde de sergilerimizi devam ettirmek” dedi.
Berela Resim Atölyesi tarafından Artrium Alış Veriş Merkezinin üst katında açılan resim sergisinin açılış merasimine, Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve CHP İl Başkanı Ahmet Biber katıldı.
Hatice Diler