Hopa TSO’dan Kaymakam Arslantürk’e ziyaret Hopa TSO’dan Kaymakam Arslantürk’e ziyaret
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Lig'de sistem değişikliği yaptı Lig'de yükselme hakkında açıklama yapan Federasyon;Lig’i birinci sırada bitiren takımın DOĞRUDAN 2’nci Lig’e yükseleceği , Lig’i birinci sırada bitiren takımın doğrudan Play- Off finaline hak kazanacağı belirtildi. TFF 3. Lig'de ise her üç grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar play-off müsabakalarına katılacak. Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan play-off finaline yükselecek. 3. ile 6. takım 4. ile de 5. takım, maçlar 3 ve 4. sıradaki takımların sahasında olmak üzere tek maç eleme usulüne göre karşılaşacak. Kazanan ekipler, ilk karşılaşma ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre karşılaşacak. Çift maç sonucunda tur atlayan takım finale yükselecek ve finalde ligi 2. sırada bitiren takımın rakibi olacak. Her grupta ayrı ayrı oynanacak olan final müsabakalarını kazanan üç takım daha TFF 2. Lig'e yükselecek. TFF 3. Lig Play-Off Sistemi; Her üç grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır. Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan Play Off Finaline yükselir.
  1. ile 6. takım 4. ile de 5. takım, maçlar 3 ve 4. sıradaki takımların sahasında olmak üzere tek maç eleme usulüne göre karşılaşır.
Kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre karşılaşır. Çift maç sonucunda tur atlayan takım finale yükselir ve finalde ligi 2. sırada bitiren takımın rakibi olur. Her grupta ayrı ayrı oynanacak olan Final müsabakalarını kazanan 3 takım daha TFF 2. Lig’e yükselir. Aynur Bağdat