Kemalpaşa’da sosyalleşmek için seçenek yok Kemalpaşa’da sosyalleşmek için seçenek yok


“Kemalpaşa beldemizin ilçe olmasında oda olarak aktif rol oynadık”
Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil yeniden aday olacağını açıkladı.
Basın açıklaması düzenleyerek yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Kotil 4’üncü dönem için aday olacağını açıkladı.
İsrafil Kotil basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “
Bilindiği üzere önümüzdeki Şubat ayı içerisinde odamızın seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştireceğiz. Bugün sizlere görevde bulunduğumuz süreç içerisinde yaptığımız ve önümüzdeki dönemde yapmayı hedeflediğimiz çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunmak istiyoruz
“Hopa ve Kemalpaşa’da Yeni Duraklar Kazandırdık”
Hopa ve Kemalpaşa ilçelerimizde bulunan duraklarımızdan ihtiyacı olan duraklara oda olarak eksiklerin giderilmesinde kısmı olarak odamızdan destekler sağladık. 2010 yılına kadar Hopa ilçemizde Kemalpaşa ilçemize ait dolmuş durağı yoktu. Göreve geldiğimiz andan itibaren Hopa Belediyesiyle ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde önce viyadük altına daha sonra da şehir merkezi içerisine Kemalpaşa ilçemize ait 18 No’lu Kooperatifimize duraklar kazandırdık.
“Oda Üyelerimize Akaryakıtta %4 İndirim Sağladık”
Şoför esnafımıza katkıda bulunmak amacıyla odamızdan bir hizmet daha sunduk. Hopa ilçemizde bulunan Petrol İstasyonlarıyla anlaşma yaparak oda üyelerimize akaryakıtta %4 indirim sağladık. Minibüs ve taksi esnafımızın fiyat artışı konusunda oda olarak zamanında ücret tarifelerini düzenledik. 2010 yılından beri 7/24 zaman kavramı tanımadan gece gündüz tüm sorunlarda şoför esnafımızın yanında yer aldık. Şoför esnafımızın şehir dışında yaşadığı sorunlarla da oda olarak saat fark etmeden ilgilendik.
“Terminal Projesini İptal Ederek Şoför Esnafımızın Kazancını Koruduk”
Sarp Sınır Kapısı’nda yapılması planlanan terminal projesi vardı. Oda olarak bu projeye karşıydık. Çünkü o bölgede bulunan Sarp-Kemalpaşa-Hopa şoför esnafımız bu terminalden olumsuz etkilenerek kazanç kaybı yaşayacaktı. Gerçekleştirdiğimiz bürokratik ve siyasi temaslarla yapılması planlanan terminal projesini iptal ederek şoför esnafımızın kazancını koruduk. Sarp Sınır Kapısı’na gelen yolcuların Kemalpaşa, Hopa ve komşu ilçelere seyahati konusunda haksız kazanç elde eden kuruluşlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.
“Trafik Sorunlarını çözüme kavuşturduk”
Görevde bulunduğumuz sürece tüm Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte üyelerimizin menfaatleri gereği konularda resmi makamlara başvurularımızı yaparak sorunların çözülmesi için mücadele ettik. İlçemizdeki trafik sorunlarıyla ilgili olarak İl ve İlçe Trafik Komisyonu’na taleplerimizi ileterek sorunları çözüme kavuşturduk. Ayrıca Hopa Belediyesi ile sürekli olarak istişare halinde olup şehir içerisindeki trafik sorununun çözümü noktasında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
“İlçemize Yeni Hizmet Binası Kazandırdık”
Göreve ilk geldiğimizde önemli hedeflerimizden biri odamıza yeni bir hizmet binası kazandırmak idi. Bunu da başarmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Hopa ve Kemalpaşa’da bulunan üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermek adına 2018 yılında yeni hizmet binası alarak 2021 yılında aktif hale getirdik ve hizmet vermeye başladık.
Kemalpaşa beldemizin ilçe olmasında oda olarak aktif rol oynadık. Yapılan tüm görüşmeler ve lobi çalışmalarında diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte ortak mücadelede yer aldık. Kemalpaşa beldemizin ilçe olması ile birlikte Kemalpaşa ilçesindeki hizmetlerimizi daha da arttırarak bu ilçedeki şoför esnafında aktiflik sağladık.”
Songül Yılmaz