Kemalpaşa İl Genel Meclisi Üyesi Aydın Tatar, ilçeye bağlı köylerin ulaşım ve altyapı gibi sorunlarını çözmek için çalışmalarını devam ettiriyor.

Tatar Ey 05 (2)

Tatar, yaptığı açıklamada her köye hizmet etmek için ellerinden geleni yaptıklarını aktararak, “Aciliyet durumuna göre sırayla çalışmalarımızı yapıyoruz. Vatandaşımızın işini kendi işimizi biliyoruz seçilmiş biri olarak herkesin hizmetkarı olmak görevimizdir. Köylerimizde KÖYDES kapsamında yapılması planlanan yol betonlama işlemlerini yaptık. Bunun yanında KÖYDES kapsamında bazı muhtarlarımızın aciliyet durum talebi doğrultusunda su ve sanat yapıları çalışmalarımız tamamlandı. Çay hasadı döneminde tüm köylerimize sırayla yol bakım ve onarım hizmeti verdik. Aynı şekilde tüm köylerimizde stabilize yol sergisi işlemlerinin bir çoğunu bitirdik kalan kısmını da yakın zamanda bitirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Tatar Ey 05 (1)

Cengiz: Cumhuriyet bize millet olma bilincini kazandıran yüce bir değerdir Cengiz: Cumhuriyet bize millet olma bilincini kazandıran yüce bir değerdir

Üçkardeş, Köprücü ve Kaya köylerinin yol ve cami meydanları parke taşı döşeme işlemlerinin bittiğini vurgulayan Tatar, “Köylerimizin gurup yollarının ve ara yollarının geçmiş yıllarda yapılan betonların deforme olmuş yerleri için sıcak asfalt çalışmalarımız mevcuttur. Milletvekilimiz kıymetli bakanımız Faruk Çelik beyin bizzat girişimleri neticesinde Artvin’in bütün ilçelerinde asfaltlama çalışmaları devam etmektedir. Bu doğrultuda sayın bakanımızın girişimleri sahil ilçelerimizde yakın zamanda yapılması planlanan asfaltlama işlemleri doğrultusunda ilçemizdeki köylerimizin ihtiyaçlarını gidereceğiz. İlçemiz vatandaşlarının çoğunlukla yaşadığı Bilbilan ve Yığılı yaylalarına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ilgilenerek hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda Yığılı yaylasının su sorunu çözülürken Büyükova Yaylası’na İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kemal Demirel ve İl Özel İdaresi teknik ekip ile beraber giderek sorunu yerinde gözlemleyerek çalışmalarımız sürdürdük. Büyükova Yaylası’nın su sorununun çözümü için gerekli malzeme tedarik edildi. En yakın zamanda vatandaşlarımızın iş gücü katkısı ile özel idaremizin iş makinesiyle beraber çalışmamız yapılarak bu yaylanın su sorununu da ortadan kaldırmış olacağız. Hiç bir hizmetten kaçmıyoruz önemli olan sadece zaman ve anlayış verilmesidir.” diye konuştu.

Haber: Çiğdem ARSLAN

Tatar Ey 05 (4)