Evin Masraflarını Zor Karşılıyorum Evin Masraflarını Zor Karşılıyorum


Borçka’da Çoruh caddesinde her Cuma günü kurulan semt pazarında organik ürünler satmaya çalışan esnaf pazar yerinden şikayetçi.
Soğuk havalarda ve zor koşullarda satış yapmaya çalışan esnaf kapalı Pazar yeri istediklerini belirtti. Özellikle yağmurlu havalarda satış yapmakta zorlanan esnaf yetkililerin Pazar yeri sorununu çözmesini bekliyor. 
2016 yılında Aydınlar Mahallesi’nde yapılan kapalı pazar yeri vatandaşların ulaşımı açısından sıkıntı yaşamasına neden olurken pazarcı esnafı da satışlardan etkilendi. Ulaşımın sıkıntılı olduğu kapalı pazar yeri kullanılmayıp Çoruh Caddesinde açık alana kurulan tezgahlar ile satış yapmaya çalışan esnaf havaların soğuması ile birlikte yer çilesi çekiyor.
Bugün kurulan semt pazarında yağmurlu havada satış yapmaya çalışan Hatice Navdar, köyde ürettiği organik ürünleri satışa sunduğunu söyledi. Yağmurlu havalarda ıslandıklarını ve zor şartlarda satış yapmaya çalıştıklarını vurgulayarak “Organik ürünler satıyoruz ama yağmurlu, çamurlu havada ıslanıyoruz. Kapalı Pazar yeri istiyoruz böyle olmaz yazık günah millete. Kapalı Pazar yeri var ama oraya kimse gelmiyor ki satış olmuyor. Burada merkezde yeni kapalı alan istiyoruz” dedi.  
15 senedir pazarcılık yaptığını söyleyen Saadet Şirin, Aydınlar Mahallesinde bulunan kapalı Pazar yerinin vatandaşı zorladığını ve merkeze uzak kaldığı için satış yapamadıklarını söyledi. Merkez içinde kapalı Pazar yerinin gerekli olduğunu dile getiren Şirin “Merkez içine kapalı alan istiyoruz. Böyle geçici şeyler ile burada hayat devam etmez. Başkanımızdan ricamız kapalı alan yeridir. Aydınlar Mahallesinde kapalı alan var ama iş görmüyor. Oturduğumuz gibi kalkmamız aynı vatandaş uzak olduğu için gelemiyor. Biz köylü bayanlar olarak kapalı alan istiyoruz aydınlardaki kapalı alan bizim karımıza değil. Hiçbir ürün satılmıyor o yüzden kurtarmıyor. Sabahtan akşama kadar buradayız satış yapmaya çalışıyoruz ama havalar buna izin vermiyor başımızdaki şemsiyelerde geçici o yüzden kapalı alan istiyoruz” dedi. 
 

Editör: Editör Masası